
Bondsdag bespreekt vandaag Reichsbürger-complot
Kort nieuws - 12 december 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebVerschillende commissies van de Bondsdag hebben vandaag vergaderingen ingelast om over het vorige week verijdelde staatsgreep-complot van 'Reichsbürger' geïnformeerd te worden. Woensdag heeft het federaal openbaar ministerie 25 verdachten laten oppakken. 22 van hen worden verdacht van het vormen van een terreurorganisatie die de regering omver wilde werpen, drie verdachten worden gezien als medeplichtigen. Ze zouden tot de beweging van de Rijksburgers te rekenen zijn.
Minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser heeft aangekondigd dat ze de wapenwet nog verder wil verscherpen. Ze maakte nieuwe cijfers over de Reichsbürger en Selbstverwalter bekend: Ongeveer 23.000 mensen zouden zich in dit milieu bevinden, 2000 meer dan in 2021.
Ook wordt nog eens goed gekeken naar maatregelen om de Bondsdag beter te beveiligen. Het Rijksdaggebouw, waarin de Bondsdag vergadert, werd de afgelopen weken al extra beveiligd vanwege de verdenkingen tegen de groep. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig