Duitslandweb
Meer corona-zorgverlof voor Duitse ouders
Kort nieuws - 19 januari 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsraad heeft ingestemd met het verdubbelen van het aantal Kinderkrankentage (verlofdagen die ouders met een ziek kind krijgen). Per ouder wordt het aantal verlofdagen verhoogd van 10 naar 20, alleenstaande ouders hebben recht op 40 in plaats van 20 dagen.
Eerder werd de verhoging van het aantal verlofdagen ook al door de Bondsdag goedgekeurd. De wet treedt met terugwerkende kracht vanaf 5 januari in werking.
De verhoging van het aantal zorgverlofdagen moet ouders meer ruimte geven om voor hun thuisblijvende kinderen te zorgen, zonder daarbij inkomen te verliezen. Met de maatregel hoopt de Duitse regering de negatieve gevolgen van de gesloten kinderopvangcentra en scholen enigszins op te vangen.
Het Kinderkrankengeld bedraagt 90 procent van het netto-inkomen en is normaalgesproken bedoeld voor ouders die vanwege de zorg voor hun kind niet kunnen werken. Alle ouders met kinderen tot 12 jaar oud of met een handicap kunnen aanspraak maken op de verlofdagen, mits ze zijn aangesloten bij een zorgverzekeraar. Lees meer bij Redaktionsnetzwerk Deutschland en n-tv
Lees meer over 'Maatschappij':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.

Reacties
Geen reacties aanwezig