
Lobbyregister voor regering en parlement eindelijk in zicht
Kort nieuws - 3 maart 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse coalitiepartijen CDU/CSU en SPD zijn het volgens Duitse media eens geworden over een lobbyregister. Daarin moeten lobbyisten zich registreren als ze contact willen opnemen met een regerings- of parlementslid.
De SPD probeert al jaren zo'n register in te voeren, maar stuitte steeds op verzet bij CDU/CSU. Die partij wilde wel een register voor lobbycontacten in de Bondsdag, maar niet voor de regering. Het voorstel waarover de partijen het nu eens zijn geworden, geldt voor regering en parlement. Wat niet wordt vastgelegd is wie op welk wetsvoorstel probeert invloed uit te oefenen, daar wilde de CDU/CSU niet aan.
De Raad van Europa heeft Duitsland in 2019 berispt omdat de Bondsdag te weinig doet tegen corruptie. Volgens de Raad moet Duitsland strengere regels opstellen voor de omgang met lobbyisten. Lees meer bij Zeit Online
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig