
Duitse recherche rolt kinderporno-platform op
Kort nieuws - 3 mei 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse recherche heeft een groot kinderporno-platform op het darkweb opgerold. 'Boystown' functioneerde als ruilbeurs voor kinderpornografisch materiaal en zou wereldwijd 400.000 leden hebben gehad.
Het Duitse Openbaar Ministerie heeft bevestigd dat het de beheerders van het kinderporno-platform heeft gearresteerd. Volgens nieuwssite Tagesschau gaat het om vier Duitse mannen, van wie er een in Paraguay woont. Duitsland heeft zijn uitlevering gevraagd.
Na de arrestaties, half april, werd 'Boystown' door de recherche uit de lucht gehaald. Het platform zou zeker sinds juni 2019 hebben bestaan. De servers stonden in de republiek Moldavië. Volgens Duitse onderzoeksjournalisten hadden veel gebruikers meerdere accounts en kan het daadwerkelijke aantal gebruikers dus lager liggen dan de 400.000 genoemde leden. (Meer hierover bij Tagesschau)
Voor het onderzoek werd op Duits initiatief een internationale taskforce opgericht, waarbij Zweden, de VS, Canada en Australië betrokken waren. De NOS meldde maandag dat ook de Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het onderzoek. Het uit de lucht halen van de site en de arrestaties gelden voor de onderzoekers als een groot succes in de strijd tegen de verspreiding van kinderporno. 'Boystown' was met zijn 400.000 leden een stuk groter dan kinderporno-platform 'Elysium', dat in 2017 werd opgerold, en toen als een van de grootste in zijn soort gold. 'Elysium' werd overigens eveneens vanuit Duitsland beheerd. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.

Ambtenarenstatus
Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts
Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest
Na de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg wordt gezocht naar fouten in het systeem.
Reacties
Geen reacties aanwezig