Duitslandweb logo Duitslandweb

Grootschalig onderzoek in Duitsland naar kindermisbruik

Kort nieuws - 31 mei 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse politie doet grootschalig onderzoek naar kindermisbruik en kinderpornografie. Er zijn meer dan 70 verdachten in beeld in veertien van de zestien Duitse deelstaten. Dat maakten de politie Keulen en het Openbaar Ministerie maandag tijdens een persconferentie bekend. 

Bij een politie-onderzoek in Berlijn stuitte de politie op een 44-jarige man uit Noordrijn-Westfalen, die kinderen zwaar zou hebben misbruikt. Hij werd in december gearresteerd en wordt ervan verdacht in de omgeving van Keulen tussen 2005 en 2009 als babysitter te hebben gewerkt en twaalf kleine kinderen te hebben misbruikt. Dat heeft hij volgens de politie "in de kern toegegeven".   

De man was getrouwd en had geen strafblad. Bij zijn arrestatie in december trof de politie op zijn computer enorme hoeveelheden kinderpornografie en beelden van misbruik aan. De oudste beelden waren in 1993 gemaakt. Het gaat om miljoenen foto's en video's van zeer zwaar misbruik. Tot nu toe zijn 33 slachtoffers geïdentificeerd. Een deel van hen is inmiddels volwassen en hoorde van de politie dat ze als heel jong kind zijn misbruikt.

De politie gaat ervan uit dat de 44-jarige verdachte geen onderdeel was van een groep, maar alleen handelde. Hij zou individuele contacten met andere misbruikers hebben gehad. 

In Noordrijn-Westfalen zijn meer grote misbruikzaken bekend, onder meer die van een camping in Lügde. Daar zijn de twee hoofdverdachten schuldig bevonden aan meer dan 200 gevallen van zwaar seksueel misbruik. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger