
Duitse economie in eerste kwartaal licht gegroeid
Kort nieuws - 29 april 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebVolgens een eerste schatting van het Statistische Bundesamt is het Duitse bruto binnenlands product in het eerste kwartaal met 0,2 procent gegroeid. Dit is meer dan verwacht, economen gingen uit van een groei van 0,1 procent.
De lichte groei komt ondanks de corona-pandemie en de oorlog in Oekraïne. Volgens experts van het Statistische Bundesamt zijn de groene cijfers vooral te danken aan grote investeringen in de economie. Sinds eind februari drukt de negatieve impact van de oorlog in Oekraïne steeds zwaarder op de economie.
De verwachting was dat de economie slechts met 0,1 procent zou groeien, sommige experts vreesden volgens Tagesschau zelfs een recessie. De verwachting is dat de Duitse economie het komende jaar zal groeien, maar door de oorlog, de sancties tegen Rusland en de hoge inflatie is er veel onzekerheid. Het verwachte groeipercentage is naar beneden bijgesteld, minister van Economie en Klimaat Habeck kondigde eerder deze week een verwachte groei van 2,2 procent aan. In januari lag de verwachting nog op een groei van 3,6 procent. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Economie':

Duitsland wordt traag en oud
Duitsland vergrijst sneller dan veel andere Europese landen. De economische gevolgen daarvan zijn ingrijpend, aldus econoom Brzeski.

E-auto centraal op autobeurs IAA
De autoshow IAA in München geeft een hoofdrol aan de e-auto, maar de modellen waarvan de Duitse merken het moeten hebben, hebben nog steeds een verbrandingsmotor.

Staken voor meer schulden
De grote vervoersstaking onderging Duitsland vorige week gelaten. De vraag is of dat zo blijft als de looneisen economische gevolgen krijgen, schrijft econoom Brzeski.

Kapiteinsarmband
De Duitse economie gaat de komende jaren door een serieuze, structurele transitie, waarschuwt econoom en columnist Carsten Brzeski.
Reacties
Geen reacties aanwezig