Duitslandweb
Duitse skigebieden bereiden energiebesparingen voor
Kort nieuws - 3 oktober 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe energiecrisis zal komende winter ook de Duitse wintersportgebieden treffen. Wintersporters kunnen rekenen op minder skiliften, beperkte inzet van sneeuwkanonnen en duurdere skipassen.
Door de stijgende prijzen voor stroom en gas wordt er in alle Duitse skigebieden gekeken naar waar mogelijk kan worden bespaard, meldt de Vereniging van Duitse Kabelbanen en Sleepliften (VDS). Denk bijvoorbeeld aan het vertragen van de liftsnelheid, het uitschakelen van stoelverwarming en het beperken van verlichting en verwarming in binnenruimtes. Op de Feldberg, de hoogste berg van Baden-Württemberg, is het plan om de liften geheel of gedeeltelijk te sluiten op rustige momenten.
Ondanks alle inspanningen om energie te besparen, zullen hogere ticketprijzen onvermijdelijk zijn. De tarieven voor de liften worden pas eind oktober vastgesteld, maar mensen kunnen nu al uitgaan van een stijging van zo'n 10 tot 12 procent, aldus de VDS tegen Tagesschau.
De Duitse overheid roept alle bedrijven, burgers en organisaties op om energie te besparen. Duitsland heeft zichzelf tot doel gesteld om het gasverbruik met 20 procent te verminderen. Lees meer op Duitslandweb
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig