Duitslandweb logo Duitslandweb

Kanselier Scholz spreekt op internationale klimaattop

Kort nieuws - 7 november 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Meer dan honderd staatshoofden en regeringsleiders zijn in Egypte bijeen voor de internationale klimaatconferentie COP27. Kanselier Scholz komt maandagmiddag aan het woord. 

Scholz zal eerst een speech houden en daarna deelnemen aan verschillende multilaterale bijeenkomsten. Internationale samenwerking op het gebied van klimaatbescherming is belangrijk voor de kanselier, schrijft Tagesschau. Toch zal Scholz zich ook moeten verantwoorden. Duitsland is door de energiecrisis weer meer fossiele brandstoffen zoals kolen en gas gaan gebruiken. Tegelijkertijd hamert Duitsland er bij opkomende- en ontwikkelingslanden op geen kolen te gebruiken. 

De Duitse coalitie heeft in haar regeerakkoord ambitieuze klimaatdoelen gesteld. Zo moet in 2030 80 procent van de elektriciteit uit duurzame bronnen komen. Maar de uitwerking van het klimaatbeleid verloopt nog niet soepel. Meerdere ministeries lieten recent weten hun doelen niet te halen. Vooral in de verkeerssector is de uitstoot nog veel te hoog. 

Met het huidige klimaatbeleid wereldwijd dreigt een opwarming van de aarde een stuk slechter uit te pakken dan de maximaal 1,5 graad die landen zich eerder ten doel hadden gesteld. "De mensheid stevent af op een afgrond, naar een opwarming van meer dan 2,5 graden, met verwoestende gevolgen voor ons leven op de enige planeet die we hebben", zei minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock (Groenen) aan het begin van de klimaattop in de badplaats Sharm El-Sheikh afgelopen weekend. "De wereld heeft alle benodigde instrumenten bij de hand om de klimaatcrisis te beperken tot een opwarming 1,5 graad", aldus Baerbock. Ook de Klimaschutzbeauftragte Jennifer Morgan, die de regering over klimaatzaken adviseert, stelt dat er ondanks de huidige energiecrisis een "versnelling en verhoging van de ambitie nodig is". Lees meer bij Tagesschau en Zeit Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger