Duitslandweb
Justitie onderzoekt mogelijke meineed door Keulse kardinaal
Kort nieuws - 10 november 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet openbaar ministerie onderzoekt of de Keulse kardinaal Rainer Maria Woelki zich schuldig heeft gemaakt aan meineed. Hij heeft volgens een medewerkster tegen de rechter gelogen over zijn kennis van misbruikbeschuldigingen in zijn bisdom.
Volgens de medewerkster heeft de kardinaal onder ede verklaard pas sinds juni van dit jaar te weten over beschuldigingen van seksueel misbruik tegen de leider van een kinderkoor. Maar de medewerkster zegt al in 2015 een lijst te hebben opgesteld van daders van seksueel misbruik in het bisdom. De koorleider stond op die lijst, aldus de vrouw.
In het bisdom Keulen spelen de problemen rond het niet optreden tegen seksueel misbruik al lang. Veel katholieken hebben de kerk mede daardoor verlaten in de afgelopen jaren. Vorig jaar werd een onderzoek gepresenteerd naar de situatie in het bisdom Keulen. In het bisdom zou het volgens de studie gaan om 202 vermoedelijke daders en 314 slachtoffers, hoofdzakelijk jongens. Slachtoffers werden volgens de onderzoekers onvoldoende gehoord en beschermd en hooggeplaatsten zouden hebben verzuimd te handelen. Lees meer bij WDR
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig