Duitslandweb
'Warntag': nationale sirenetest in Duitsland
Kort nieuws - 8 december 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Duitsland is 8 december tot 'bundesweiter Warntag' (nationale waarschuwingsdag) uitgeroepen. De sirenes gaan in heel Duitsland om 11:00 uur af om ze te testen. Daarnaast ontvangen alle Duitsers rond die tijd een waarschuwings-sms via de alert-apps NINA en Katwarn en voor het eerst ook via het zogenoemde cell-broadcast-systeem. Ook op de radio en tv worden de mensen gewaarschuwd.
Terwijl in Nederland de sirenes iedere eerste maandag van de maand worden getest, is het in Duitsland pas de tweede keer dat een dergelijke waarschuwingsdag wordt gehouden. De dag is een initiatief van het Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe (BBK).
Bij de eerste officiële 'Warntag' in september 2020 ging een hoop mis: veel sirenes deden het niet of gingen 30 minuten te laat af en de waarschuwingsapps werkten niet meer door een overbelaste server. Bovendien maakte de waternoodsramp in juli 2021 het belang van een goed werkend rampenwaarschuwingssysteem duidelijk. Zo verstuurde de NINA-app in het zwaar getroffen Ahrweiler (Rijnland-Palts) geen waarschuwing.
Ook test Duitsland op 8 december zijn nieuwe cell-broadcasting-systeem. Veel landen werken al met dit systeem, waarbij alle eigenaren van mobiele telefoons die zich tijdens een noodgeval binnen een bepaald gebied bevinden een waarschuwings-sms ontvangen. In Nederland gebeurt dat met de zogeheten NL-Alert. Lees meer bij Tagesschau en Bundesamt für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig