
Duitsland onder druk door Poolse toezeggingen
Kort nieuws - 12 januari 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebNu Polen bereid is in een coalitie met andere landen Leopard 2-tanks aan Oekraïne te leveren, wordt de druk op de Duitse regering opgevoerd. Toch is het "niet erg waarschijnlijk" dat Duitsland binnen korte tijd met de levering van de tanks akkoord zal gaan, aldus een Duitse regeringswoordvoerder.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begroette het besluit van de Poolse regering, maar verwacht een "gezamenlijk besluit" met andere landen. Duitsland speelt in deze discussie een sleutelrol, omdat de Leopard 2-tanks die Polen al in zijn bezit heeft in Duitsland zijn geproduceerd en niet zonder toestemming van de Duitse regering aan Oekraïne mogen worden geleverd.
Bondkanselier Olaf Scholz (SPD) zei maandag nog dat áls Duitsland dan toch besluit Leopard 2-tanks aan Oekraïne te leveren, dat alleen gebeurt wanneer andere landen ook meedoen. Volgens regeringswoordvoerder Steffen Hebestreit is het echter vrij onwaarschijnlijk dat de Duitse regering voor 20 januari – het moment waarop de beslissing hierover moet worden genomen – tot een Kurswechsel (koerswijziging) besluit. Lees meer bij ZEIT Online en Tagesschau
Lees meer:

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig