Duitslandweb
Hamburg wil vanaf 2025 alleen nog elektrische taxi's
Kort nieuws - 17 februari 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe stad Hamburg deelt vanaf 2025 alleen nog taxivergunningen uit aan voertuigen zonder verbrandingsmotor. Het is de eerste stad die heeft besloten dat alle taxi's in de komende jaren emissievrij moeten worden.
In de afgelopen 2 jaar is het aantal e-taxi's al van 5 naar meer dan 350 toegenomen door een stimuleringsregeling. Vanaf 2025 staat de stad geen nieuwe taxi's met verbrandingsmotor meer toe.
Naast elektrische taxi's komen er ook taxi's die op waterstof rijden. Het stadsbestuur heeft alvast 25 van zulke auto's gesubsidieerd. Ook wordt het aantal snellaadpunten en standplaatsen voor e-taxi's uitgebreid. Lees meer bij NDR
Lees meer:
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig