Duitslandweb
Huidkanker in Duitsland in 10 jaar sterk toegenomen
Kort nieuws - 16 augustus 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet aantal gevallen van huidkanker in Duitsland is in de afgelopen 10 jaar flink toegenomen. Dat blijkt uit cijfers van een verzekeraar.
Bij de kwaadaardige tumoren, de melanomen, zag de verzekeraar onder zijn 1,6 miljoen klanten het aantal gevallen met 31 procent stijgen. De mildere vormen van huidkanker namen zelfs toe met ongeveer 60 procent. Vooral bij vrouwen nam het aantal diagnoses van deze vorm van huidkanker toe. Bij melanomen is de toename bij mannen en vrouwen ongeveer gelijk.
Volgens de verzekeraar wordt de toename van het aantal gevallen van huidkanker veroorzaakt door een sterkere blootstelling aan UV-straling. Door de beschadigde ozonlaag in de atmosfeer en door meer zonne-uren wordt de huid meer dan vroeger blootgesteld aan UV-straling. De verzekeraar roept mensen op zich in de zon de beschermen met bedekkende kleding en zich goed in te smeren. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig