
Geweld bij bijeenkomst Eritreeërs in Stuttgart
Kort nieuws - 18 september 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen bijeenkomst van Eritreeërs in Stuttgart liep zaterdag uit op geweld. Voor- en tegenstanders van het Eritrese regime raakten slaags met elkaar en met de politie. Meer dan 50 mensen raakten gewond.
Ruim 200 demonstranten gooiden met flessen, stenen, metalen stangen en houten latten naar de politie en naar bezoekers van de bijeenkomst, georganiseerd door verschillende Eritrese verenigingen. De politie gebruikte wapenstokken en pepperspray. In totaal raakten 27 politiemensen, 21 demonstranten en vier deelnemers aan de bijeenkomst gewond. Meer dan 200 betrokkenen worden vervolgd voor onder meer mishandeling.
Volgens de demonstranten steunen de organisatoren van de bijeenkomst in Stuttgart het dictaroriale regime in Eritrea. Eerder dit jaar liep een Eritrea-festival in Giessen ook uit de hand. Ook toen vielen tegenstanders van de Eritrese regering bezoekers van het festival en de politie aan. Veel Eritreeërs zijn hun land ontvlucht vanwege het harde regime. In 2022 vroegen bijna 4.000 mensen uit het Afrikaanse land asiel aan in Duitsland. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.
Reacties
Geen reacties aanwezig