Duitslandweb logo Duitslandweb

Vermisten na aanvaring vrachtschepen bij Helgoland

Kort nieuws - 24 oktober 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Vlakbij het Duitse eiland Helgoland in de Noordzee zijn meerdere mensen vermist nadat twee vrachtschepen vannacht met elkaar in aanvaring kwamen. De autoriteiten melden dat een van de twee schepen is gezonken. 

Een persoon is uit het water gered, schrijft nieuwssite Tagesschau, naar andere vermisten wordt door meerdere reddingsboten gezocht. Om hoeveel mensen het gaat, is niet duidelijk. Er waren waarschijnlijk zeven mensen aan boord. De Duitse marine zoekt ook met een helikopter boven het gebied. Een cruiseschip dat in de Noordzee onderweg was, ondersteunt de reddingsactie. Aan boord kunnen eventuele drenkelingen medische verzorging krijgen van artsen.  

De aanvaring vond dinsdagnacht rond 05.00 uur plaats op ongeveer 22 kilometer ten zuidwesten van Helgoland (Sleeswijk-Holstein) en ongeveer 31 kilometer ten noordoosten van het Duitse Waddeneiland Langeoog (Nedersaksen). Een van de twee schepen is waarschijnlijk gezonken. Het gaat om een Brits vrachtschip van 91 meter lang en 14 meter breed dat naar verluidt op weg was van Bremen naar Groot-Brittanië. Het andere, grotere schip van een Poolse rederij drijft nog. Daarop zouden 22 mensen aanwezig zijn. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger