Duitslandweb logo Duitslandweb

Klimaatminister Habeck zegt klimaattop Dubai af

Kort nieuws - 4 december 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse vice-kanselier en minister van Klimaatbescherming Robert Habeck (Groenen) heeft zijn bezoek aan de VN-klimaatconferentie in Dubai afgezegd op verzoek van kanselier Olaf Scholz (SPD). Hij is nodig bij het crisisoverleg in Berlijn, over de begroting van 2024.

De Duitse regering zit met een groot gat in de begroting. De regering heeft tijdens de coronapandemie geld geleend voor een noodfonds. Dat geld werd lang niet allemaal uitgegeven en toen heeft de regering het alsnog gereserveerd voor een fonds waarmee de economie zou worden gemoderniseerd en klimaatmaatregelen zouden worden gefinancierd. Maar dat vond het Constitutioneel Hof in strijd met de grondwet. Nu moet de regering op zoek naar alternatieven om de plannen te financieren. Het gaat om 60 miljard euro.

Duitsland heeft in 2009 in de grondwet vastgelegd dat de begrotingen van de regering en van de deelstaten in evenwicht moeten zijn en er geen nieuwe schulden mogen worden gemaakt. Tijdens de coronapandemie gold de schuldenrem niet omdat een noodsituatie werd uitgeroepen. Coalitiepartners SPD en Groenen willen de schuldenrem opschorten, maar de FDP voelt daar weinig voor. Kanselier Scholz, vice-kanselier Habeck en minister van Financiën Christian Lindner (FDP) zoeken deze dagen hoofdzakelijk met z'n drieën naar een oplossing voor de budgetproblemen. Ze hopen in de komende dagen een oplossing te vinden, zodat de begroting voor 2024 nog in dit jaar kan worden besloten.  Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger