
Voetbaltrainer SC Freiburg roept op tot verzet tegen extreemrechts
Kort nieuws - 19 januari 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe trainer van Bundesliga-club SC Freiburg, Christian Streich, heeft donderdag de voetbalwereld en de supporters opgeroepen zich aan te sluiten bij de demonstraties tegen extreemrechts. "Wie nu niet opstaat, heeft niets begrepen", zei Streich. "Het is vijf voor twaalf." In Hamburg riepen de voetbalclub St. Pauli en de supportersvereniging van HSV hun achterban ook op om mee te demonstreren en zich in te zetten voor de democratie.
De hele week is in veel Duitse steden gedemonstreerd tegen rechtsextremisme en tegen de AfD, ondanks het koude winterweer. Komend weekeinde gaan naar verwachting ook weer tienduizenden mensen de straat op. Aanleiding is de onthulling vorige week over de betrokkenheid van invloedrijke AfD'ers bij een plan om miljoenen mensen met migratie-achtergrond het land uit te werken.
Vrijdag worden in Hamburg ongeveer tienduizend mensen verwacht bij de demonstratie. (Update vrijdagvond: de demonstratie moest voortijdig worden beëindigd vanwege de enorme opkomst. De politie schat dat er meer dan 50.000 mensen waren, de organisatie spreekt van 80.000.) In Keulen zijn zondag twee demonstraties gepland. Enkele bekende carnavalsbands roepen hun achterban op mee te doen. Ook in München is zondag een grote demonstratie. In tientallen Duitse provinciesteden zijn kleinere demonstraties gepland.
De demonstraties werden in eerste instantie in veel plaatsen georganiseerd door afdelingen van de SPD en de Groenen en door antiracisme-organisaties. De afgelopen dagen sloten ook vakbonden, ondernemersverenigingen, kerkgemeenschappen en sportverenigingen zich aan. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung en NDR
Lees meer:

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig