Duitslandweb
Weer tienduizenden de straat op tegen extreemrechts
Kort nieuws - 26 januari 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn verschillende Duitse provinciesteden hebben donderdagavond weer enkele tienduizenden mensen gedemonstreerd tegen extreemrechts en de AfD. Ook deze vrijdag en komend weekeinde zijn demonstraties aangekondigd.
Donderdagavond kwamen enkele duizenden mensen in onder meer Wiesbaden, Siegen, Rostock, Hagen en Mönchengladbach bijeen om te demonstreren. Vrijdag, zaterdag en zondag zijn volgens het initiatief 'Zusammen gegen Rechts' 200 demonstraties aangekondigd, schrijft de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zaterdag zijn demonstraties in onder meer Aken, Keulen, Düsseldorf, Kiel, Hamburg, Berlijn, Marburg en Lübeck.
Sinds de onthullingen over een bijeenkomst van invloedrijke AfD'ers en rechtsextremisten waar plannen werden besproken om immigranten het land uit te werken, hebben al ruim meer dan een miljoen mensen gedemonstreerd tegen extreemrechts. De bezorgdheid over de verwachte verkiezingswinst van de AfD speelt daarbij een grote rol. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de eis luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig