Duitslandweb
Vierde weekend met protesten tegen extreemrechts
Kort nieuws - 5 februari 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebAfgelopen weekeinde hebben volgens het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken 480.000 mensen gedemonstreerd tegen rechtsextremisme en de AfD. Het is het vierde weekeinde op rij dat deze protesten plaatshebben.
In Berlijn kwamen volgens de politie 150.000 mensen op de demonstratie bij het Rijksdaggebouw af, waar het Duitse parlement zetelt. De organisatie sprak zelfs van 300.000 mensen. De demonstranten gaven elkaar de hand om symbolisch een menselijke ketting te vormen rondom het Rijksdaggebouw, het hart van de Duitse democratie. Ook in andere Duitse steden waren demonstraties.
Kanselier Scholz bedankte de demonstranten maandag. "Als iets nooit meer ruimte mag krijgen in ons land, dan is het 'völkische', racistische ideologie. Daarom is het goed, dat zo veel mensen meedoen aan de demonstraties", citeerde persbureau DPA de kanselier. Scholz sprak maandag met vertegenwoordigers van migrantenorganisaties. Lees meer bij DPA
Lees meer:
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.
100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden
Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.
Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland
In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD

Reacties
Deze demonstranten en demonstrantinnen zijn toffe peren en perinnen. Extreemrechts gaat in Duitsland niet winnen.