
'AfD heeft 100 extreemrechtse fractiemedewerkers'
Kort nieuws - 12 maart 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse AfD-parlementsfractie heeft meer dan 100 mensen uit het extreemrechtse milieu in dienst. Dat blijkt uit onderzoek van de omroep Bayerischer Rundfunk.
De 78 AfD-Bondsdagleden en de fractie geven geen informatie over het precieze aantal medewerkers, maar de journalisten wisten er 500 te identificeren en hun achtergronden te onderzoeken. Meer dan honderd van hen zijn actief in organisaties die door de veiligheidsdienst Verfassungsschutz als rechts-extreem worden aangemerkt. Het gaat om groepen als de Reichsbürger, Ein Prozent, en de Identitäre Bewegung.
De fractie en de parlementariërs bepalen zelf wie ze in dienst nemen, daar heeft de Bondsdag als overheidsorgaan geen invloed op. Voordat een medewerker een toegangspas krijgt, wordt wel in de politiedatabase gekeken. Volgens de Bayerischer Rundfunk is twee AfD-medewerkers door deze controle de toegang ontzegd. Lees meer bij Bayerischer Rundfunk
De medewerkers ondersteunen de fractieleden bij hun werk. De AfD-fractie heeft in 2022 meer dan 12 miljoen euro aan fractiemedewerkers uitgegeven, meldt Tagesschau. Daarnaast heeft ieder Bondsdaglid een budget van bijna 26.000 euro per maand voor medewerkers. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig