Duitslandweb
Na mesaanval Mannheim: Scholz wil meer uitzettingen
Kort nieuws - 6 juni 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse bondskanselier Olaf Scholz wil dat Duitsland toch weer zwaar criminele en gevaarlijke asielzoekers uit Afghanistan en Syrië gaat uitzetten. Dat zei hij donderdagmorgen in de Bondsdag.
Duitsland zet op dit moment geen Syriërs en Afghanen uit omdat het in die landen niet veilig is. Maar in het geval van personen die zwaar crimineel zijn of waarvan een terreurdreiging uitgaat, gaat de veiligheid van Duitsland boven het veiligheidsbelang van de asielzoeker, stelde Scholz.
Op verzoek van de deelstaten heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken al onderzocht hoe uitzettingen van Syriërs en Afghanen toch mogelijk gemaakt kunnen worden. Praktisch probleem is dat mensen alleen kunnen worden uitgezet naar landen waarmee afspraken zijn gemaakt. In het geval van Afghanistan erkent Duitsland de Taliban-regering niet. Afspraken zouden misschien gemaakt kunnen worden met buurland Pakistan. Maar ook daar zitten juridische belemmeringen aan.
De discussie over het uitzetten van gevaarlijke asielzoekers is opgelaaid na een mesaanval vorige week in Mannheim. Een Afghaanse man stak activisten van een anti-islamorganisatie neer. Een ander uitzetbeleid had deze aanslag niet kunnen voorkomen, want de dader had geen strafblad en was niet bij de veiligheidsdiensten bekend. Kanselier Scholz riep in zijn toespraak in de Bondsdag ook op om niet alle 20 miljoen Duitsers met een migratie-achtergrond in verdachte hoek te plaatsen: "Wie misdaden zoals die in Mannheim misbruikt, legt een bom onder de samenhang in de samenleving." Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.
'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek
Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.

Reacties
Geen reacties aanwezig