Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland zet Afghanen uit naar Kabul

Kort nieuws - 21 juli 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitsland heeft donderdag 81 Afghaanse mannen per vliegtuig uitgezet naar de Afghaanse hoofdstad Kabul. Het gaat om Afghanen die zijn veroordeeld voor zware misdrijven.

Duitsland heeft geen diplomatieke betrekkingen met het Taliban-regime. De uitzetting is geregeld via een verbindingsbureau in Qatar dat alleen informele contacten onderhoudt.

Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch over de uitzetting naar Afghanistan. Volgens Pro Asyl zijn die in strijd met internationaal recht en Amnesty stelt dat mensenrechten voor iedereen gelden.

Het is de eerste keer dat de nieuwe Duitse regering Afghanen het land uit zet. De vorige regering heeft in augustus 2024 voor het eerst sinds de terugkeer van de Taliban Afghanen uitgezet. Nederland zet momenteel geen mensen uit naar Afghanistan. Lees meer bij Deutsche Welle

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Praktijkman Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde

Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.


Lees meer

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger