
Groenen-parlementariër stapt over naar CDU-fractie
Kort nieuws - 2 juli 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen opmerkelijke aankondiging deed Bondsdaglid Melis Sekmen van de Groenen vandaag: ze stapt over naar de fractie van CDU/CSU.
Volgens Sekmen is haar beslissing om van de Groenen naar de christendemocraten over te stappen het resultaat van een langdurig proces. Haar voorstelling van hoe politiek bedreven moet worden, is veranderd, liet ze weten. De Groenen hebben daardoor nu nog 117 vertegenwoordigers in de Bondsdag. Sekmen is via de deelstaatlijst van de Groenen in Baden-Württemberg in het parlement gekomen. De Groenen in haar kiesdistrict, Mannheim, roepen Sekmen op haar zetel in te leveren, zodat iemand anders van de partij die in kan nemen. Omdat het lidmaatschap van de CDU enkele dagen kan duren, staat ze op dit moment als fractieloos op de website van de Bondsdag. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.
Reacties
Geen reacties aanwezig