Duitslandweb
Duitse politici krijgen meer beveiliging
Kort nieuws - 25 september 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse federale recherche, het Bundeskriminalamt (BKA), gaat meer personeel inzetten om vooraanstaande politici in Duitsland te beveiligen. Op dit moment zijn 500 mensen verantwoordelijk voor de beveiliging van top-politici, dat moeten er over 2 jaar 700 zijn.
De veiligheidssituatie in zowel binnen- als buitenland is verslechterd, aldus het hoofd van de BKA, Holger Münch. Dat heeft mede te maken met de oorlogen in Oekraïne en Gaza. Het aantal misdrijven tegenover politici is ten opzichte van vorig jaar gestegen.
Het BKA is verantwoordelijk voor de beveiliging van de bondspresident, de regering, het parlement en het Constitutioneel Hof. Het beveiligingsapparaat wordt stapsgewijs uitgebreid. Volgend jaar komen er 100 mensen bij en het jaar daarop nogmaals 100. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?
Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.

Reacties
Geen reacties aanwezig