Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse minister Baerbock krijgt mogelijk topfunctie bij VN

Kort nieuws - 18 maart 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken zou minister Annalena Baerbock naar voren willen schuiven voor de functie van voorzitter van de algemene vergadering van de VN in New York. Dat schrijft weekblad Der Spiegel dinsdag.

Baerbock, die samen met Robert Habeck een lijsttrekkersduo vormde bij deze en bij de vorige verkiezingen, had na de verkiezingen van 23 februari laten weten dat ze geen rol meer wilde hebben in het partijbestuur. Ook wilde ze geen fractievoorzitter in de Bondsdag worden. Het was tijd voor haar familie, had ze aangekondigd.

Voor de VN-functie had Baerbocks ministerie afgelopen zomer al de Duitse topdiplomate Helga Schmid voorgesteld. Lees meer bij Der Spiegel

Reacties

Roland Kremer - 27 maart 2025 13:49

Niet te geloven wat schaamteloos. Een mes in de rug bij mevrouw Schmid, die notabene al een huis aan het zoeken was in NY. Schandalig én zegt alles over het morele kompas van die Grünen. Geen hebben...

Reageer
R. van Hekezen - 19 maart 2025 15:44

Baerbock bij de VN. hahahaa, ik hoop dat ze die landen kan vinden die ´hundert tausende kilometer entfernt sind´, en dat ze het verschil kent tussen kobold en kobalt. Haar beslissing zal in ieder geval een ´wende von 360 grad´ worden :-)

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger