Duitslandweb logo Duitslandweb

Baerbock benoemt Greenpeace-directeur tot klimaatgezant

Kort nieuws - 10 februari 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock (Groenen) heeft directeur Jennifer Morgan van Greenpeace International benoemd tot speciaal gezant van de bondsregering voor internationaal klimaatbeleid.

Omdat Morgan niet de Duitse nationaliteit heeft, krijgt ze nog niet de titel staatssecretaris. De Amerikaanse doorloopt een naturalisatieproces. Tijdens een gezamenlijke persconferentie met Baerbock maakte de klimaatactiviste duidelijk dat ze voortaan enkel nog de belangen van de bondsregering zal vertegenwoordigen.

Met het benoemen van een staatssecretaris voor internationale klimaatpolitiek heeft Baerbocks ministerie voortaan zeggenschap over klimaatprojecten in het buitenland. Daardoor hebben de ministeries voor Klimaat en Ontwikkelingssamenwerking minder bevoegdheden op dat terrein. Lees meer bij ZDF.de en FAZ.net

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger