Duitslandweb logo Duitslandweb

Scholz neemt afscheid met militaire ceremonie

Kort nieuws - 6 mei 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Olaf Scholz nam maandag na ruim drie jaar afscheid als kanselier met een Grosser Zapfenstreich, een taptoe. Scholz waarschuwde tijdens deze militaire ceremonie de democratie in Duitsland te beschermen. Omdat Merz vandaag in de Bondsdag niet direct tot kanselier is gekozen, blijft Scholz toch nog langer aan als demissionair regeringsleider.

Scholz waarschuwde in zijn afscheidstoespraak om “de civiele omgang onder democraten te beschermen en te bewaren”. De democratie heeft “een idee van gemeenschappelijkheid" nodig, “die we ondanks onze verschillende visies, achtergrond en overtuigingen in ons land delen”. Duitsland is alleen sterk als we elkaar steunen, aldus Scholz. Ook blikte hij terug op zijn kanselierschap: “Duitsland dienen als bondskanselier was en blijft de eer van mijn leven.”

Traditiegetrouw nemen bondskanseliers afscheid met een afscheidsceremonie van de Bundeswehr. Het militaire orkest speelt drie nummers die de vertrekkende kanselier mag kiezen. Scholz koos voor ‘In my Life’ van de Beatles, een deel van het 2e Brandenburgse concert van Johann Sebastian Bach en ‘Respect’ van Aretha Franklin. Lees meer bij Tagesschau en NTV

Op de eerste rij zat maandag de beoogde bondskanselier Friedrich Merz en zijn vrouw Charlotte. Scholz wenste hem succes toe bij het uitvoeren van zijn taken. Vandaag zou Merz in de Bondsdag worden gekozen tot nieuwe kanselier. De stemming in de Bondsdag vandaag leek een formaliteit, maar Merz behaalde niet de absolute meerderheid die hij nodig had. Binnen twee weken volgt een nieuwe stemronde. Tot die tijd blijft Scholz aan als demissionair kanselier.

Lees ook op Duitslandweb: 'Merz in eerste stemronde niet tot kanselier gekozen'

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger