Duitslandweb logo Duitslandweb

Regeringsverklaring Merz over Oekraïne en migratiebeleid

Kort nieuws - 14 mei 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Kanselier Merz (CDU) benadrukte woensdag in zijn eerste regeringsverklaring in de Bondsdag dat Duitsland Oekraïne blijft steunen. Ook zei hij dat zijn regering, die vorige week aantrad, voor meer orde in het migratiebeleid gaat zorgen.

Duitsland blijft Oekraïne "krachtige ondersteuning" bieden, zei Merz woensdagochtend in de Bondsdag. "Daarbij is duidelijk: wij zijn geen partij in de oorlog en zullen dat ook niet worden." Maar Duitsland his ook geen "onpartijdige derde partij of een bemiddelaar tussen de fronten". Er mag geen twijfel over bestaan dat Duitsland zonder voorbehoud aan de kant van Oekraïne staat, aldus de kanselier.

Pogingen van Rusland om de Europese democratiën te ondermijnen, worden krachtig en vastberaden tegengegaan, aldus Merz. Ook kondigde hij aan van de Bundeswehr "conventioneel het sterkste leger van Europa" te willen maken. De geschiedenis heeft geleerd dat kracht agressoren afschrikt, zei hij. "Ons doel is een Duitsland en een Europa die samen zo sterk zijn, dat we onze wapens nooit hoeven in te zetten." 

Merz kondigde met betrekking tot het migratiebeleid aan meer asielzoekers uit te zetten die niet in Duitsland mogen blijven. De afgelopen 10 jaar is er te weinig sturing geweest bij de immigratie, waardoor te veel niet-gekwalificeerde migranten op de Duitse arbeidsmarkt en in de sociale systemen terecht zijn gekomen, aldus de kanselier. Intensievere grenscontroles en meer uitzettingen moeten daar verandering in brengen. Mensen die in Duitsland mogen blijven, moeten sneller aan het werk kunnen, zei hij. 

Merz riep alle mensen in Duitsland op het land weer vooruit te helpen. "De staat, dat zijn wij allemaal." Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

Journalist Rob Savelberg confronteerde AfD-leider Alice Weidel met haar bizarre uitspraken over Hitler. Hij schreef voor ons een column over dit moment.


Lees meer

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger