
Kwart van de Duitse huisartsen wil stoppen
Kort nieuws - 11 juni 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen kwart van de Duitse huisartsen overweegt in de komende 5 jaar te stoppen, blijkt uit een studie van de denktank Bertelsmann Stiftung. Ze hebben veel last van de hoge werkdruk en de bureaucratie.
Van de huisartsen die wel willen blijven werken, wil een groot deel minder uren gaan werken, blijkt uit de Bertelsmann-peiling. Er is in Duitsland nu al een tekort van 5.000 huisartsen. Dat aantal kan volgens de denktank de komende 5 jaar verdubbelen.
Veel huisartsen noemen minder bureaucratie en kortere en flexibelere werktijden als voorwaarden om door te gaan. Gemiddeld werken ze nu 44 uur per week, 10 uur meer dan de doorsnee-werkweek van alle werkzame Duitsers.
De Bertelsmann Stiftung adviseert huisartsen te ontlasten, ook met het oog op het systeem dat de nieuwe bondsregering wil invoeren. Daarin functioneert de huisarts meer als poortwachter, die mensen naar vakartsen verwijst, zoals in Nederland. Verder raadt de denktank aan meer in te zetten op digitalisering, zoals bij de planning van afspraken, het uitwisselen van onderzoeksresultaten en bij de behandelingen van patiënten. Ook de huisartsen verwachten dat ze daarmee veel tijd winnen. Lees meer bij Die Zeit
Lees meer over 'Maatschappij':

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.
Reacties
Geen reacties aanwezig