
Raad van Europa: Duitsland moet ruimte geven aan Gaza-protest
Kort nieuws - 19 juni 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe mensenrechtencommissaris van de Raad van Europa, Michael O'Flaherty, heeft Duitsland opgeroepen het recht op vrije meningsuiting te waarborgen bij de protesten tegen het Israëlische geweld tegen de Palestijnen.
De Raad van Europa is een onafhankelijke mensenrechtenorganisatie. O'Flaherty schrijft in een brief aan de Duitse regering dat hij zich zorgen maakt over de repressie bij demonstraties tegen het geweld in Gaza. Hem bereiken berichten over 'excessief politiegeweld tegen demonstranten, onder wie minderjarigen'.
O'Flaherty waarschuwde ook voor misbruik van de antisemitisme-definitie om meningen en legitieme kritiek op de regering van Israël te onderdrukken. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.
Reacties
Geen reacties aanwezig