Duitslandweb
Kabelbrand legt treinverkeer Duisburg-Düsseldorf plat
Kort nieuws - 1 augustus 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDoor een tweede kabelbrand ligt vrijdag de hele dag het treinverkeer tussen Duisburg en Düsseldorf stil. Donderdag werd op dit traject ook al een kabelbrand ontdekt. De autoriteiten gaan uit van sabotage.
De politie denkt dat beide branden tegelijk op donderdag zijn gesticht, maar ontdekte de tweede schade aan de bekabeling pas vrijdag. De schade is op een moeilijk bereikbaar plek en mede daarom duren de werkzaamheden nog zeker tot vrijdagavond. Tienduizenden reizigers zijn gedupeerd. Het traject tussen Duisburg en Düsseldorf is een intensief gebruikt stuk spoor. Deutsche Bahn heeft bussen ingezet. Lees meer bij WDR
Wie de branden heeft aangestoken is nog niet duidelijk. De linksradicale actiegroep Kommando Angry Birds heeft de sabotage opgeëist. De linkse krant Taz citeert uit een brief die de groep zou hebben gepubliceerd. De sabotage zou het verkeer tussen belangrijke economische centra hinderen. De groep verzet zich tegen het in haar ogen destructieve industriële systeem. Lees meer bij Taz
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig