Duitslandweb logo Duitslandweb

Deel Berlijn nog steeds zonder stroom na sabotage-actie

Kort nieuws - 11 september 2025 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een deel van Berlijn zit nog steeds zonder stroom, twee dagen na een sabotage-actie die door links-extremisten is opgeëist. Dinsdagochtend vroeg is brand gesticht bij twee elektriciteitsmasten.

Nog steeds wachten meer dan 10.000 mensen op het herstel van de energievoorziening. Huishoudens, bedrijven en winkels in de wijk Treptow-Köpenick hadden donderdagochtend nog geen elektriciteit. De bedoeling is dat donderdagavond de stroomtoevoer weer geheel is hersteld.

Dinsdagochtend vroeg werd brand gesticht bij twee elektriciteitsmasten in de buurt van Adlershof, een technologiepark waar bedrijven en wetenschapscentra zijn gevestigd. De aanslag is opgeëist door mensen die zichzelf "enkele anarchisten" noemen en een brief op de links-extremistische site Indymedia publiceerden. Daarin schrijven ze onder meer dat de aanslag is gericht op het "militair-industriële complex". In eerste instantie zaten 50.000 mensen zonder stroom en ook het openbaar vervoer was getroffen. Verschillende trams en S-Bahnen konden niet rijden. Woensdag moest ook een aantal scholen de deuren gesloten houden. Lees meer bij Tagesspiegel en de Berliner Morgenpost

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger