
Aanslagpleger Mannheim moet levenslang de cel in
Kort nieuws - 16 september 2025 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe man die in mei vorig jaar in Mannheim mensen aanviel met een mes en een agent doodde, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Dat heeft de rechter in Stuttgard maandag bepaald.
De 26-jarige Afghaanse man is veroordeeld voor moord en zware mishandeling. Zijn schuld werd door de rechter bijzonder ernstig bevonden ('besondere Schwere der Schuld'), wat betekent dat de kans op vervroegde vrijlating na 15 jaar gevangenisstraf nihil is.
De steekpartij vond vorig jaar plaats op de marktplaats in Mannheim (Baden-Württemberg). De dader viel vijf mensen aan bij een infostand van de rechtspopulistische beweging Pax Europa. Daarbij raakte bestuurslid Michael Stürzenberger gewond. Volgens Duitse media is hij een van de bekendste anti-islamactivisten van Duitsland en wordt hij door de veiligheidsdienst in de gaten gehouden. Bij de steekpartij raakte een politie-agent zwaar gewond die later aan zijn verwondingen overleed. Een andere agent schoot de dader neer.
Het Duitse Openbaar Ministerie acht bewezen dat de 26-jarige man is geradicaliseerd en zich identificeerde met terreurorganisatie IS. Hij wilde niet alleen Stürzerberger vermoorden, maar ook andere islamcritici, schrijft nieuwssite Tagesschau. De Afghaan erkende zijn daden en verwees als motief naar de oorlog in Gaza, die zijn leven heeft veranderd.
Tot aan zijn mesaanval in Mannheim was de 26-jarige man niet bekend bij de politie. Hij vluchtte vermoedelijk op 11-jarige leeftijd uit Afghanistan en kwam in 2013 naar Frankfurt. Zijn asielaanvraag werd afgewezen, maar hij hoefde waarschijnlijk vanwege zijn leeftijd Duitsland niet uit. Tot aan zijn misdrijf woonde de man met zijn vrouw en twee kinderen in Heppenheim in Hessen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig