
Verbazing alom: Komt er echt een deelstaatpremier van Die Linke?
Kort nieuws - 22 oktober 2014Veel commentaren in de Duitse media op het vooruitzicht van een minister-president van Die Linke in deelstaat Thüringen. In Thüringen lijkt niets een coalitie van SPD, Die Linke en De Groenen (rood-rood-groen) nog in de weg te staan. Daarmee zou Bodo Ramelow de eerste minister-president worden die Die Linke levert. Die Linke werd bij de deelstaatverkiezingen in september de tweede partij in Thüringen. De CDU werd het grootst, maar de SPD koos voor coalitiebesprekingen met Die Linke en Die Grünen. Die Linke ontstond in 2007 uit een fusie van de West-Duitse WASG, en de Oost-Duitse PDS, de opvolgerpartij van de communistische SED. Lees meer bij Der Tagesspiegel >>
Lees meer over 'Politiek':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.
Reacties
Geen reacties aanwezig