Duitslandweb logo Duitslandweb

Verbazing alom: Komt er echt een deelstaatpremier van Die Linke?

Kort nieuws - 22 oktober 2014

Veel commentaren in de Duitse media op het vooruitzicht van een minister-president van Die Linke in deelstaat Thüringen. In Thüringen lijkt niets een coalitie van SPD, Die Linke en De Groenen (rood-rood-groen) nog in de weg te staan. Daarmee zou Bodo Ramelow de eerste minister-president worden die Die Linke levert. Die Linke werd bij de deelstaatverkiezingen in september de tweede partij in Thüringen. De CDU werd het grootst, maar de SPD koos voor coalitiebesprekingen met Die Linke en Die Grünen. Die Linke ontstond in 2007 uit een fusie van de West-Duitse WASG, en de Oost-Duitse PDS, de opvolgerpartij van de communistische SED. Lees meer bij Der Tagesspiegel >>

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger