
Bund der Vertriebenen krijgt nieuw gezicht
Kort nieuws - 10 november 2014CSU'er Bernd Fabritius (49) is de nieuwe voorzitter van de Bund der Vertriebenen (BdV), die de belangen van de Heimatvertriebenen behartigt. Hij volgt Erika Steinbach op, die 16 jaar voorzitter was. Fabritius is de eerste BdV-voorzitter die na de oorlog geboren is. Hij wil zich meer inzetten voor de in Oost-Europa wonende Duitse minderheden en de relatie van de BdV met Polen verbeteren. De BdV is omstreden omdat ze zich vaak niet verzoenend opstelt en een zeer conservatieve koers vaart. Lees meer bij Zeit Online >>
Lees meer over 'Politiek':

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.