Duitslandweb
Tentoonstelling in voormalig Stasi-hoofdkwartier
Kort nieuws - 15 januari 2015In het gebouw van het voormalige Oost-Duitse ministerie voor Staatsveiligheid, kortweg Stasi, is een permanente tentoonstelling geopend over het werk van de geheime politie van de DDR. De expositie wordt geopend op een historisch moment: precies 25 jaar geleden bestormden Duitse burgers het gebouw om Stasi-documenten te beschermen tegen vernietiging. Lees meer bij Welt.de
Lees meer over 'Geschiedenis':
Podcast Achtung: Herinneringscultuur in crisis
In Achtung! Duitse updates praten we over de crisis in de Duitse herinneringscultuur. Trekt Duitsland wel de juiste lessen uit 'Nie Wieder'?
Een nieuwe rol voor Hermann de krijger
Het Hermannsdenkmal bij Detmold vierde dit jaar zijn 150e verjaardag. De eerst zo oorlogszuchtige Hermann zet zich nu in voor democratie, zag Lynn Stroo
Continuïteiten in de Duitse geschiedenis
In de bundel 'Nederlandse historici over Duitsland' gaat het naast de breuken ook over de doorlopende lijnen in het Duitse verleden.
Das Grüne Band: van DDR-grens naar groene oase
Waar ooit de grens tussen Oost- en West-Duitsland liep, is een uniek ecosysteem ontstaan. Redacteur Lynn Stroo wandelde een etappe.

Reacties
Geen reacties aanwezig