Duitslandweb logo Duitslandweb

Gevluchte nazi's steunden strijd tegen Israël in Midden-Oosten

Kort nieuws - 19 februari 2015

Die Welt heeft woensdag een multimedia-reportage gepubliceerd over nazi's die na de oorlog naar het Midden-Oosten gevlucht zijn. Zij werden door Egypte en Syrië ingehuurd om te helpen bij de opbouw van een leger waarmee Israël kon worden aangevallen. De Duitse regering wist hiervan. De Britse premier Winston Churchill informeerde destijds de Duitse kanselier Konrad Adenauer. Uit de reportage blijkt dat het West-Duitse ministerie van Financiën profiteerde van de gevluchte nazi's, omdat via deze weg lucratieve opdrachten voor Duitse bedrijven binnengehaald konden worden. Lees meer bij Welt.de  

Reacties

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Geschiedenis':

Continuïteiten in de Duitse geschiedenis

Continuïteiten in de Duitse geschiedenis

In de bundel 'Nederlandse historici over Duitsland' gaat het naast de breuken ook over de doorlopende lijnen in het Duitse verleden.


Lees meer

Das Grüne Band: van DDR-grens naar groene oase

Das Grüne Band: van DDR-grens naar groene oase

Waar ooit de grens tussen Oost- en West-Duitsland liep, is een uniek ecosysteem ontstaan. Redacteur Lynn Stroo wandelde een etappe.


Lees meer

Herdenken met de Duitsers?

Herdenken met de Duitsers?

Moeten we WO II herdenken met Duitse gasten of juist niet? Die vraag leidt al decennialang tot debat.


Lees meer

Berlijn en Hamburg vind je ook in Suriname

Berlijn en Hamburg vind je ook in Suriname

Veel Duitsers wisten vanaf de 17e eeuw hun stempel te drukken op de Nederlandse kolonie Suriname. 'Ze waren graag geziene gasten.'


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger