
Steinmeier spreekt in VS met Kerry over Oekraïne en Iran
Kort nieuws - 12 maart 2015Minister Steinmeier van Buitenlandse Zaken heeft woensdagavond in Washington met zijn Amerikaanse collega Kerry over Oekraïne en Iran gesproken. Steinmeier ziet door het verdrag van Minsk van februari een lichte verbetering van de situatie in Oost-Oekraïne. De VS hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen personen in Rusland en Oekraïne die de separatisten steunen. Met betrekking tot Iran prees Kerry Steinmeiers rol als bemiddelaar in de onderhandelingen. Het onderwerp Iran ligt in de VS erg gevoelig. De Republikeinen zijn fel tegen de gesprekken die president Obama met Iran wil voeren. Lees meer bij Deutschlandfunk
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig