
Rood-groen verliest in Bremen maar kan wel verder regeren
Kort nieuws - 11 mei 2015De coalitiepartijen SPD en Die Grünen hebben zondag flink verloren bij de deelstaatverkiezingen in Bremen, maar ze hebben net voldoende stemmen gehaald om door te regeren. Grote winnaar is de FDP, die met 6,5 van de stemmen weer terugkomt in het deelstaatparlement waar ze in 2011 uit werd gestemd. De liberalen zijn nu weer in zeven van de zestien deelstaten vertegenwoordigd. De AfD haalde met 5,5 procent van de stemmen ook de kiesdrempel, waarmee de eurosceptici nu in twee West-Duitse deelstaatparlementen zijn gekozen. De SPD haalde 32,9 procent van de stemmen, het slechtste resultaat in Bremen sinds de Tweede Wereldoorlog (2011: 38,6 procent). Die Grünen kregen 15,3 procent (2011: 22 procent). De CDU haalde 22,6 procent (2011: 20,4 procent) en heeft zichzelf aangeboden als nieuwe coalitiepartner voor de SPD. Beide partijen regeerden in Bremen van 1995 tot en met 2007. Die Linke komt zoals het er nu naar uitziet uit op 9,2 procent (2011: 5,6 procent). De definitieve uitslag wordt dinsdag of woensdag verwacht. Lees meer bij tagesschau.de
Update: Burgemeester en deelstaatregeringsleider Jens Böhrnsen (SPD) treedt naar aanleiding van de verkiezingsnederlaag van zijn partij af. Hij is niet voor een nieuwe termijn beschikbaar en wil de weg vrij maken voor een inhoudelijke en personele vernieuwing van de SPD in Bremen. Wie hem moet opvolgen, is niet bekend. Böhrnsen was sinds 2005 burgemeester van Bremen. Lees meer bij Spiegel Online
Zie ook op Duitslandweb: Regeringen en partijen in de deelstaten
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig