Duitslandweb logo Duitslandweb

Nieuwe discussie over legalisering cannabis

Kort nieuws - 23 juli 2015

De nieuwe burgemeester van Bremen, Carsten Sieling (SPD), is een nieuwe discussie over cannabis begonnen. Hij is nog maar net een week in ambt en zegt zelf nooit te hebben geblowd, maar hij pleit voor legalisering. Criminalisering van softdrugs is niet meer van deze tijd en duur, aldus Sieling. Die Grünen pleiten al langer voor legalisering, een verbod weerhoudt jongeren er niet van te blowen, is een van hun argumenten. Minister-president van Baden-Württemberg Kretschmann (Bündnis 90/Die Grünen) is ook voor. In Hamburg en Berlijn wordt inmiddels met de legale verkoop van cannabis geëxperimenteerd. Maar kanselier Merkel sprak zich onlangs in het youtube-interview met vlogger LeFloid tegen liberalisering van het cannabisbeleid uit en ook bij de SPD zijn er veel tegenstanders. Op dit moment is bezit en consumptie van softdrugs illegaal, maar worden in de praktijk zelden bestraft. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger