Duitslandweb logo Duitslandweb

Defensieminister Von der Leyen bezoekt Irak

Kort nieuws - 26 oktober 2015

De Duitse minister van Defensie Ursula von der Leyen is voor een tweedaags bezoek in Irak. Ze spreekt in Bagdad met president Fuad Massum en met premier Haidar al-Abadi over de hulp van het Duitse leger aan de strijd tegen terreurgroep IS. Ook bezoekt ze onder meer de Duitse troepen in Noord-Irak en spreekt met de Koerdische president Massud Barsani. Von der Leyen heeft de Iraakse regering en de Koerden opgeroepen samen te blijven werken in de strijd tegen IS. Ze bekijkt ook hoe de landen kunnen zorgen dat minder mensen naar Europa vluchten. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger