Duitslandweb
Verkiezingen Baden-Württemberg: Kretschmann (Grünen) zeer geliefd
Kort nieuws - 15 december 2015Over drie maanden mogen de inwoners van het Zuid-Duitse Baden-Württemberg naar de stembus. In de peilingen hebben noch de huidige groen-rode coalitie, noch de oppositiepartijen CDU en FDP een meerderheid. Maar Winfried Kretschmann (Bündnis 90/Die Grünen), die sinds 2011 regeert, is een van de meest geliefde minister-presidenten ooit geworden. Zelfs een meerderheid van de CDU-aanhangers wil dat hij aanblijft. Kretschmann is de eerste minister-president van de Groenen in Duitsland. Hij maakte vijf jaar geleden verrassend een eind aan 60 jaar CDU-heerschappij in de deelstaat, na de kernramp in Fukushima en het hevige protest tegen spoorproject Stuttgart 21. Kretschmann zelf wil verder regeren met de SPD. Lees meer bij taz.de
Lees meer:
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.

Reacties
Geen reacties aanwezig