Duitslandweb logo Duitslandweb

Verkiezingen Baden-Württemberg: Kretschmann (Grünen) zeer geliefd

Kort nieuws - 15 december 2015 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Over drie maanden mogen de inwoners van het Zuid-Duitse Baden-Württemberg naar de stembus. In de peilingen hebben noch de huidige groen-rode coalitie, noch de oppositiepartijen CDU en FDP een meerderheid. Maar Winfried Kretschmann (Bündnis 90/Die Grünen), die sinds 2011 regeert, is een van de meest geliefde minister-presidenten ooit geworden. Zelfs een meerderheid van de CDU-aanhangers wil dat hij aanblijft. Kretschmann is de eerste minister-president van de Groenen in Duitsland. Hij maakte vijf jaar geleden verrassend een eind aan 60 jaar CDU-heerschappij in de deelstaat, na de kernramp in Fukushima en het hevige protest tegen spoorproject Stuttgart 21. Kretschmann zelf wil verder regeren met de SPD. Lees meer bij taz.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid; en boulevardblad Bild, dat deze week 73 jaar bestaat.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger