
Duitsland heeft voor het eerst aanvallen tegen IS in Syrië gesteund
Kort nieuws - 16 december 2015Duitsland heeft vannacht voor het eerst aanvallen tegen IS in Syrië gesteund. Een Duitse airbus was vijf uur lang in de lucht om gevechtsvliegtuigen van de internationale coalitie tegen IS bij te tanken. Dat heeft het Duitse leger bekend gemaakt. De Bondsdag stemde op 4 december in met een Duitse legerinzet in Syrië, in reactie op de aanslagen in Parijs van 13 november. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?
Reacties
Geen reacties aanwezig