Duitslandweb
Peiling: Meer dan de helft van de Duitsers is bang
Kort nieuws - 16 december 2015Meer dan de helft van de Duitsers, 55 procent, is bang en bezorgd over de toekomst. Dat blijkt uit een peiling van Meinungsforschungsinstitut GfK in opdracht van de Hamburger BAT-Stiftung für Zukunftsfragen. In 2014 gaf 31 procent van de ondervraagden aan bang te zijn, in 2013 was dat nog 28 procent. Waarvoor de Duitsers bang zijn, is niet gevraagd, maar de onderzoekers noemen de vluchtelingenstroom en de recente terreuraanslagen als oorzaken. De onderzoekers spreken van een terugkeer van de 'German Angst', het fenomeen dat Duitsers altijd al bang waren dat de toekomst niet zo goed zal zijn als het heden. Bijna 80 procent van de ondervraagden verwacht dat de economische problemen in Duitsland groter worden en 70 procent gaat er vanuit dat Europa verder desintegreert. Verder blijkt uit het onderzoek dat het vertrouwen in politici tot een dieptepunt is gedaald. Lees meer bij FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig