Duitslandweb logo Duitslandweb

Aantal gewelddadige rechts-extremisten in Duitsland neemt toe

Kort nieuws - 26 januari 2016

Het aantal rechts-extremisten in Duitsland dat bereid is geweld te gebruiken, neemt toe. In 2015 zijn er meer dan 1000 gewelddadige rechts-extremisten bijgekomen, tot in totaal 11.500, blijkt uit cijfers van veiligheidsinstanties. De hele rechts-extreme scene, dus inclusief de niet-gewelddadigen, bestaat uit 22.000 mensen. Door de toenemende haatpropaganda tegen vluchtelingen stijgt de agressie, aldus de veiligheidsinstanties, net als door de samenwerking met gewelddadige hooligans die anti-islam zijn. Van januari tot november 2015 zijn 846 rechts-extreme geweldsmisdrijven gepleegd, een toename van 40 procent ten opzichte van het hele jaar 2014. Lees meer bij Tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger