Duitslandweb logo Duitslandweb

'Minstens 4.500 Reichsbürger in Duitsland'

Kort nieuws - 14 december 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Op dit moment zijn er minstens 4.500 Reichsbürger in Duitsland. Dat schrijft Rheinische Post dinsdag, op basis van een rondvraag bij de deelstaten. Deze zogenoemde Rijksburgers bestrijden de legitimiteit van de Bondsrepubliek en vinden dat de Duitse wet niet op hen van toepassing is. Zij erkennen alleen het Duitse Rijk zoals dat tussen 1871 en 1945 bestond. In Beieren is het aantal Rijksburgers met 1.700 het hoogst. Daarna volgen Baden-Württemberg met 650 en Thüringen met 550 Rijksburgers. Enkele deelstaten hadden geen aantallen paraat. Sinds november houdt de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz de Rijksburgers in de gaten. Zes deelstaten gaven aan te denken dat het aantal Rijksburgers hoger ligt, omdat ze de beweging pas sinds kort monitoren. Lees meer bij Rheinische Post

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger