Duitslandweb logo Duitslandweb

Reichsbürger en Identitären baren regering zorgen

Kort nieuws - 23 september 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De bondsregering maakt zich zorgen over het toenemend geweld door zogenoemde Reichsbürger. Reichsbürger weigeren de Bondsrepubliek Duitsland te erkennen en vinden dat de Duitse wet niet op hen van toepassing is. Ook de verwante Identitären, een rechtsextreme beweging die denkt dat het Duitse volk dreigt te worden vervangen door migranten, lijkt te radicaliseren, aldus de regering in hun reactie op parlementaire vragen. Een aantal zeer gewelddadige incidenten deze zomer doet vermoeden dat de drempel voor ernstig geweld lager wordt binnen de groeperingen. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger