Duitslandweb logo Duitslandweb

Door 'Reichsbürger' neergeschoten politieagent overleden

Kort nieuws - 20 oktober 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een van de vier agenten die woensdagochtend in Beieren door een aanhanger van de zogenoemde Reichsbürger is neergeschoten, is vanmorgen vroeg in het ziekenhuis overleden. De agenten wilden wapens van de man in beslag nemen, toen hij het vuur op hen opende. De schutter zelf raakte lichtgewond en is gearresteerd. Reichsbürger bestrijden de legitimiteit van de Bondsrepubliek en vinden dat de Duitse wet niet op hen van toepassing is. Zij erkennen alleen het Duitse Rijk zoals dat tussen 1871 en 1945 bestond. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het om een paar honderd aanhangers. Die lijken toenemend bereid te zijn geweld te gebruiken. Politici van oppositiepartijen Die Grünen en Die Linke verwijten de regering het gevaar dat de Reichsbürger vormen te lang te hebben onderschat. Ze vormen een reëel gevaar voor de binnenlandse gevaar, zeggen zij. De Beierse minister van Binnenlandse Zaken Hermann (CSU) zei gisteren dat de beweging strenger in de gaten moet worden gehouden. Lees meer bij Spiegel Online en Deutsche Welle

Lees meer over de Reichsbürger:
op Duitslandweb
bij Tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger