Duitslandweb logo Duitslandweb

Podcast Achtung! Duitse Updates: Reichsbürger

Achtergrond - 16 december 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Sensationeel nieuws kwam er vorige week uit Duitsland: de politie rolde een Reichsbürger-netwerk op dat plannen had om een staatsgreep te plegen en gewapend de Bondsdag te bestormen. Duitse media spraken van een van de grootste antiterreuroperatie in de Duitse geschiedenis. Wie zijn deze samenzweerders, die de macht wilden overnemen? Dat bespreekt Maarten Westerveen met Wiebke Pittlik, hoofdredacteur van Duitslandweb, in een nieuwe podcastaflevering in onze serie Achtung! Duitse Updates.

Reichsbürger bestrijden de legitimiteit van de Bondsrepubliek. Velen van hen erkennen in plaats daarvan het Duitse Rijk zoals dat in 1871 ontstond, al hangen sommigen andere varianten aan. De beweging ontstond in de jaren tachtig en is in de laatste jaren enorm gegroeid, van rond tienduizend aanhangers in 2016 tot ongeveer 21.000 in 2021, volgens veiligheidsdienst Verfassungsschutz. Opvallend is ook dat deze netwerken zich uitstrekken tot in de politie en het leger. Hoe ontwikkelt het rechtsextremisme zich in Duitsland? En wat is de rol van de rechts-nationalistische partij AfD daarin? Ook die vragen komen in de podcast aan bod.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland

Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger