Duitslandweb
Minister Steinmeier kapittelt Russische ambtgenoot Lavrov
Kort nieuws - 28 januari 2016De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Steinmeier heeft zijn Russische ambtgenoot Lavrov verweten stemming te maken in het migratiedebat in Duitsland. Lavrov beschuldigde eerder deze week de Duitse autoriteiten ervan de verdwijning van een Duits-Russisch meisje te hebben verzwegen. Het meisje was korte tijd vermist geweest en in Russische media werd gezegd dat ze was ontvoerd en verkracht door buitenlandse mannen. De Duitse politie ziet daarvoor geen bewijs. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':
Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro
De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.
Merz organiseert top over Oekraïne
Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.
Duitsland beperkt wapenexport naar Israël
Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.
Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

Reacties
Geen reacties aanwezig